4 Kasım 2015 Çarşamba

;))

Siyasetten hoşlanmadığımı birçok kez yazdım, bununla birlikte gündemin yabancısı olmadığımı da belirttim. Bir de benim görüşüm kimin umurunda ki veya neden umurunda olsun ki? Bununla da fazlasıyla barışığım.  Konuya gelince; bu sabah işimin arasında küçük  bir mola verdiğimde gazetelere şöyle bir göz atayım dedim. Altta kopyala - yapıştır yapacağım yazıya çok güldüm, hala da gülüyorum. Yanlışa düşen olmasın, siyasetle ilgisi olmayan bir keyif mi desem, sadece buydu.
Bir de oldukça eski gerçeği görmekten dolayı...
Bırakın siyasi görüşü, iş burjuva - işçi sınıfı olayı sadece.

Ekşi Sözlükten"Yüzde 49.5 oy almasının ardından AKP'ye ilişkin seçim analizleri tartışılırken Ekşi Sözlük'teki paylaşımda AKP'li taksicinin taksisine binen bir vatandaş AKP'liyle ne konuşulacağının 'yöntemini' yazdı.


Yıllarca AKP'lilerle tartıştım ancak anladım ki laf anlatmanın, anlatsan da karşıdakinin anlamasının imkanı yok ben de taktik değiştirdim. Buyrun;

Dün taksiye bindim. Taksinin arkasındaki Osmanlı tuğrasından ve radyodaki açık A haber radyo kanalından anında çakozladım ki şoför gerçek bir 'uzun adam' sevdalısı. Dikiz aynasından şöyle bir tipime baktı takım elbiseli sarışın bi adam. hemen kafasında çaktı Cehape zihniyetini tabi. Neyse yolculuk başladı. Tabi ki de muhabbet hemen seçimlere geldi. Hah dedim şimdi sıçtık. Ama bu sefer ben atik davrandım ve "Allahıma bin şükür tekrar tek başımıza iktidar olduk!" dedim. Şoför şaşkınlığından el frenini çekecekti nerdeyse.
"Abi sen de mi Ak partiye verdin ya" dedi. "Heralde başka kime verecektik. hamdolsun bu sefer istediğimiz aldık" dedim.
"Hay yaşa abim be!" dedi. "Bu millet teröristlere, israil, ermeni döllerine kalmadı" dedi.
"Vallahi ben 2002'den beri ak partiye veriyorum oyumu. çok şükür ayda 100-150bin lira kazanıyorum sayelerinde allah reyisten razı olsun" dedim. herif bi dumur oldu. "3 tane arabam 4 tane evim var çocuklarım da yurtdışında okuyor keyfimiz yerinde çok şükür"dedim.
"Abim sen ne iş yapıyorsun ayıptır sorması" dedi. "Ayakkabı imalat fabrikam var benim antepte" dedim.
Eskiden sigortalı işçi maliyeti yüzünden ayda 50bin zor kazanıyordum şimdi türk işçileri çıkarttım hepsini suriyeli aldım fabrikaya ne sigorta ne bişey ayda 300 liraya çalışıyor adam biz de kazancımıza bakıyoruz elhamdülillah" diye devam ettim. adamın surat düştü. "Ak Parti başımızda olduğu sürece kazancımız hep bol oluyo Allah razı olsun onlardan" diye sıralıyorum.
"Sen ne kadar kazanıyorsun var mı ev/araba çocuk fln" diye sordum. "Abi biz kiradayız, 2 çocuk var. allah bağışlasın" dedi. "yollasana ya çocukları yurtdışına güzelce okusunlar ingilizce öğrensinler" dedim. "abi biz devlet okulunda zor okutuyoruz ne yurtdışısı" dedi.
"Öyle deme her türlü imkanınız var şükür etmesini bilmek lazım" diye devam ettim. herifte yine ses yok.
"Keşke 400 milletvekili alsaydı ak parti, hanımın doğum günü geliyor bmw istiyor ama benim de fabrikayı büyütmem lazım...daha çok para lazım yani ehehehe" şeklinde sallıyorum. Çıt yok. "Bizim çocuklar alıştı her 6 ayda bir yeni telefon istiyorlar 3bin 3bin az para değil... ama yolluyoruz bi şekilde" aklıma ne geldiyse sıkıyorum. Bi ara kendim bile inandım...
Neyse ineceğim yere geldim. Arabadan inerken adamın bana bir bakışı vardı ki... Bir daha Ak Parti'ye oy atacağını sanmam."

Odatv.com

1 yorum:

  1. Ahahahaha,,,koptum valla, bu Ekşi Sözlük'te bazen harika şeyler oluyor, beni de kahkahaya boğuyor ki, 365 gün ihtiyacımız var bu ülkede.
    3 araba, 4 ev, 150.000 maaş! Suriyeli işçiler!!!! Çok iyi yapmış adam:))

    Bir şey aklıma geldi - ki çok kez bloğumda farklı zamanlarda aktarmıştım- kaynağım da oldukça güvenilir, apartman komşum, namazında, niyazında ama Atatürkçü, başı açık bir kadıncağızdır. Bir akrabasına akp market açmış! Bazılarına o havuzdan büyük destek de oluyorlar o taksici olmadıklarındandır:)))    YanıtlaSil