24 Temmuz 2010 Cumartesi

En sevdiğim oyuncak hangisiydi?

Oyuncaklarınızı hatırlıyor musunuz?
Bir çoğumuzun çocukluğunda unutamadığı bir oyuncağı vardır, sizinki hangisiydi?
ve
Birçok anne babanın kabul ettiği bir gerçek söz konusu: bu oyuncakların çocukların gelecekteki kişiliklerini az-çok işaret ettikleri...

-Oyun Hamuru:
Mükemmeliyetçiliğe tapıyorsunuz. Yepyeni gerçeklere uzun uzun düşünerek değil, ellerinizle şekil vererek ulaşmayı seçiyorsunuz. Bazen gerçeklerleriniz o kadar alışılmadık oluyor ki, var olup olmadığı tereddütüne düşebilirsiniz. Ne yazık ki sizin bu oyununuza yakınınızda olanlar pek de katılmıyor. İhtiyaçlarınızı karşılamakta da çaba sarf ettikleri söylenemez hatta bunu sizden bekliyorlar. Siz, kendinizi değil, dünyadaki herşeyi değiştirmenin peşindesiniz...

-Lego:
Bu oyunu bir zaman ebeveynleriniz ile birlikte severek oynamış olsanız da onu seçmiş olmanıza sebep dirayetiniz hatta biraz da inatçılığınızdır. Bir kez olsun aklınıza bir şey gelsin-yolunuzdan şaşmazsınız. Başkalarına pek güvenmezsiniz, herşeyi kendinizin kontrol etmesi gerekli olur. Sürprizlerden hoşlanmazsınız, olayların olağan gidişatında kalması tercihinizdir. Yenilikler ilginizi çekse de aceleci olup kendinizi onlara kaptırmazsınız. Siz de kendinizi değiştirmeyi sevmeyenlerdensiniz.

-Kitap:
Yılmayan hayalperestsiniz. Evden çıkmadan yolculuk etmeye bayılırsınız. Yeni bir şeyleri öğrenme merakınız o kadar büyük ki günlük sorumluluklarınızı unutabilirsiniz.

-Boyama:
Çok kolay öğreniyorsunuz, insan davranışlarındaki hassas noktaları yakalamak konusunda kabiliyetlisiniz ancak tepkileriniz çok farklı olabilirler. Eğer yaratıcı tarafınızı geliştireme olanağına sahip olamadıysanız tepkileriniz agresif ve depresif olur. Eğer yaratıcılığınızı geliştirebildiyseniz hoş, maneviyatı zengin, yaşam sevinci ile dolu, gıpta edilen bir kişisiniz.

-Tren:
Çocukluğunuzda ilginizi çeken oyuncak tren ile birlikte onun ifade ettikleridir. Siz yeni şehirleri, ülkeleri, insanları tanımayı seviyorsunuz. Hayatınızın kolay, komforlu olmasını istediğinizden, hoşunuza giden duraklarda inmeyi seçiyorsunuz. Yine de bir yerde uzun kalamadığınız için hayatınız vedalar ve karşılaşmalardan ibaret olur.

-Pelüş Oyuncaklar-ayıcıklar, tavşanlar:
Yeni duygular, deneyimlerden hoşlanmaktasınız. Her şeyi kendiniz deneyip yaşamalısınız. Yeni deneyimler olmazsa hüzünlenir, acı çekersiniz. Yapıcı duygular ile karşılaşmazsanız bir başkası için yıkıcı olabilirsiniz.

-Bebekler:
Yeni insanlar ile tanışmak ve onları yakından tanımak size inanılmaz ilginç gelir. Onlar ile birlikte oynayabileceğiniz yeni oyunlar bulursunuz ancak uzun sürmez. Siz insan kolleksiyonu yapar gibisiniz, etrafınızdaki insan çemberini durmadan büyütmekle uğraşırsınız. Belki de insan doğasını öğrenmek sizin kaderiniz olmuştur.

-Askerler:
Kimbilir, belki çocukluğunuzda strateji oyunları ilginizi çekmiştir. Ardından satranç ve bilgisayar oyunları gelmiştir. Düşündüklerinizi gerçekleştirmeden önce iyi planlamalısınız. Rekabeti seviyorsunuz, kazanmayı da. Bilgiyi hareket ile birleştirdiğinizde başarılı olursunuz.

-Fotoğraf çekmek:
Eğer fotoğraf makinası sizin ayrılmaz parçanız olduysa siz herşeyin zihninizde kalmasını istiyorsunuz. Küçük bir neden bile geçmişteki yüzleri size hatırlatmaya yeter. Diğer yandan kendinizi ifade etmekte zorlanıyorsunuz ve etrafınızdakilerin etkisi altında kalmaktasınız lakin egonuz bunu kendinize itiraf etmenize engeldir.

-Top:
Hareketin insanısınız, çok uzun düşünmezsiniz. Aklınıza düşeni gerçekleştirmek için hemen harekete geçersiniz ve sizi yolunuzdan zor çevirebilirler. Rekabetçi ruha sahipsiniz; seyretmek değil oyunlara katılmayı tercih edersiniz. Yaşantınızda komforu düşünmez, rahatsız olmazsınız. Sosyal olmak sizi mutlu ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder